Które produkty spożywcze najbardziej uzależniają?

Czekolada na poprawę humoru, chipsy jako przekąska podczas oglądania filmu, wizyta w pizzerii z przyjaciółmi. Zastanawialiście się kiedyś, czy to po prostu przyzwyczajenia czy może uzależnienie? Poznajcie listę dań i produktów, które najbardziej uzależniają.
Prowadzone od kilku lat badania nad mechanizmem uzależnienia od niektórych produktów spożywczych oraz dań dowiodły, iż temu rodzajowi uzależnienia towarzyszą podobne zmiany i odczucia, jak w przypadku spożywania alkoholu. 

Jedzenie, które prowadzi do uzależnienia posiada pewne charakterystyczne cechy, jak chociażby:

1. nie jest w 100% naturalne. Jeśli przenalizujemy listę produktów, które najczęściej 
  uzależniają, to zauważymy, że znaczna ich część jest w jakimś stopniu 
  przetworzona. Producenci bardzo częśto decydują się na ingerencję w skład danego produktu, by uczynić go jeszcze bardziej uzależniającym po to, by konsumenci częściej po niego sięgali.

2. sztucznie zwiększane stężenie środków i substancji, które nie występują w tak dużych ilościach w naturze. Jako przykład można podać cukry rafinowane.

3. Produkty o przetworzonym składzie są szybciej trawione przez organizm co wpływa na zwiększenie poziomu cukru we krwi.  Znacznie szybciej pojawia się także potrzeba ponownego spożycia posiłku.
Czarna lista
Produkty i dania, które najczęściej uzależniają to przede wszystkim dania fast food oraz wszelkie słodycze i snacki, które powinny znaleźć się na czarnej liście produktów wszystkich osób, którym zależy na zdrowiu.

Oto lista produktów najbardziej uzależniających:

- pizza,
- czekolada - bardzo często sięgamy po nią, by poprawić sobie humor, nieświadomie uzależniając siię od niej. Zawiera dużo tłuszczu i cukru. Zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem jest spożywanie niewielkiej ilości gorzkiej czekolady;
- chipsy - zawierają cukier oraz mnóstwo przetworzonego tłuszczu;
- ciastka - mieszanka cukru i tłuszczu,

- lody - mają bardzo dużą zawartość cukru i tłuszczu,
- frytki - zawierają dużo tłuszczu, fruktozy, soli,
- cheeseburger - mieszanka sodu, przetworzonych węglowodanów, nasyconego tłuszczu,
- ciasta i torty - zawierają przetworzone tłuszcze i mnóstwo cukru.


 Źródło: naturalnews.com

Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram